piątek, 06 stycznia 2017

Ta­lent ok­reśla co człowiek ro­bi, nie ok­reśla, kim człowiek jest.   

Obraz1                                    

         [...] Kiedy wiesz  kim jes­teś,możesz do­konać wszystkiego.   

   Aniolopiekun

Gdy tyl­ko zaczy­namy widzieć wszys­tko we wszys­tkim, wy­rażamy to zwyk­le w sposób niejas­ny. Zaczy­namy mówić języ­kiem aniołów. 

15.01.2017r.

Qulling ta technika stała się moją ulubioną. Wykonałam nią  sporo kartek na różne okazje. Pomyślałam, że jeżeli można malować farbami to dlaczego nie można by spróbować "malować papierem" .Kobiety, anioły stały się moim  ulubionym motywem dekorowania qullingiem. Chciałam  tworzyć coś innego , wyjątkowego , prace które będą przypominały obrazy . Jeżeli mają to być obrazy to i ich format powinien być większy Wykonałam więc pierwszy mój obraz w  formacie A4  "ANIOŁA-DIABLICĘ" , który jest już na moim blogu.

     Szukałam  w internecie jakiegoś rysunku, zdjęcia , które zainspirowałoby mnie ,które mogłabym  (częściowo )wypełnić qullingiem.  Znalazłam zdjęcie pięknego obrazu olejnego z 2010r -malarza ?( nazwisko niezbyt czytelne- dlatego umieszczam zdjęcie zaczerpnięte ze strony STYLOWI) .

  "Dziewczynka anioł z gołębiem".                                                           aaaa                                                            

 Obraz jest piękny malowanie farbami to też eksperymentowanie kolorami, mieszanie kolorów umożliwia stworzenie bogatej palety kolorów i uzyskanie efektu zamierzonego przez malarza.

 

 

 

          Dla mnie to duże wyzwanie ,paleta kolorów pasków do qullingu jest uboga, nie  daje mi  dużych możliwości i nie pozwala również  na uzyskanie zamierzonych efektów . Papier to nie farby ,nie da się ich mieszać .

 

Zdjęcie skopiowane z internetu.

 

Udałam się do  drukarni,poprosiłam o wydrukowanie w/w "obrazka" w kolorze na papierze kredowym, w formacie A4. Pora zacząć pracę.

 

 

 

                 

 "Dla bliskich osób serce zawsze mamy otwarte"

       

Witam wszystkich na moim robótkowym blogu.Powinnam wspomnieć o swoich pasjach i zainteresowaniach? Tak wiele chciałabym  się nauczyć by tworzyć i tworzyć  dla bliskich mi osób , sprawiać   im przyjemność,  a sobie  satysfakcję  . Kocham muzykę, dobre kino i uwielbiam czytać, ale na to wszystko zawsze czasu brak .

 

 

 

 06/01/2017 r.   QULLING-

          Czy ta technika jest trudna? Nie- to technika prosta,nawet dziecko bez problemu może stworzyć qullingowe  elementy.Tylko sposób w jaki je wykonamy i jaki osiągniemy efekt jest najważniejszy. Prace powinny być wykonane precyzyjnie.Nasz pomysł i kreatywność  pomoże stworzyć  wyjątkowe prace, nasze, niepowtarzalne. Do wielu kartek nie potrzebny jest mi  wzór,kartkę tworzę kierując się wyobraźnią i pomysłem.Inne wykonuję  wg rysunków , zdjęć zaczerpniętych z internetu , które ozdabiam kierując się tylko wyobraźnią. Nigdy- na początku nie wiem jaki będzie efekt końcowy.Podczas robienia pracuje wyobraźnia - widzę wtedy gdzie i jaki element dodać, jaki kolor będzie najbardziej pasował.

Moje pierwsze kartki ? - można mieć wiele do nich  zastrzeżeń .Ważne jest to ,że technika ta stała się moją ulubioną. Niewiele nam potrzeba do qullingu, igła, grzebień, klej i paski papieru. Ja dokonuję zakupu pasków 2 i 3 mm w sklepach internetowych. karki wykonuję z jak najcieńszych pasków. Paski 3 mm  przecinam na pół i otrzymuję cieniutkie 1,5 mm paski-dzięki ,którym moje anioły, kobiety wyglądają "dostojnie" i subtelnie.

                             

   Bardzo lubię ozdabiać tą techniką " rysunki" kobiet, aniołów - tutaj mogę wykazać się swoją pomysłowością i wyobraźnią. Kartki te są moje , niepowtarzalne, nietuzinkowe ,niewzorowane na innych pracach / z pewnymi wyjątkami/. W swoje prace wkładam serce. Obdarowywanie nimi bliskich sprawia mi wielką radość ,a  cieszy kiedy i ich " raduje".

Wiele moich kartek wykonanych techniką Qulling jest na moim drugim  blogu:                 

http://graga.blox.pl/html

Pora na  zaległości. Dzisiaj ten wpis uzupełnię w starsze, swoje  prace.

 Jestem autorem poniżej umieszczonych kartek

Kartki te wykonałam  dla wykładowców Terapii Zajęciowej Ośrodka Szkoleniowego "Elpax" w Bytomiu.                                   

 
    

     Kolejne kartki wykonałam dawno, nie są one moim pomysłem. Natknęłam się na nie na stronie Pinterest . Spodobały mi się bardzo  i postanowiłam wzorować się na oryginale.  Wykonałam ,podarowałam. Wiadomo kartki odbiegają od oryginału , ale stały się bodźcem.    

Zapoczątkowały pomysł ozdabiania rysunków "kobiet i aniołów".     

   

    
                                      
                    

                                

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

sobota, 04 czerwca 2016

 

 

06/01/2017 r.

Dwie serwetki mała i większa. 

                     s9

                                                                 cvbn 

PTAK W SERCU - wykonany haftem richelieu

                                                                p    

      

Komplet haftowanych serwetek w serduszka wykonanych haftem płaskim.

                       ch_6

 

   05.01.2017 r.   

 

  Szydełkowanie to piękna pasja.  Szydełkiem

" wyczarować " można dosłownie wszystko.

  Wystarczy włóczka, nici,jakiś kordonek itd.,

 dobre szydełko odpowiednio dopasowane do grubości

            nici i zacząć dziergać  "swoje dzieła". Wiele

            jest kursów,czasopism, stronek w internecie z których

            można skorzystać. Wiele jest też  ciekawych blogów np:

 

http://haniaania.blogspot.com/p/akka.html

http://www.wyszydelkowana.pl/2015/05/schematy-serwetek-i-obrusow-inspiracje-2.html

Wzoryi schematy szydełkowe na Stylowi

http://stylowi.pl/sweetela/861586/wzory-schematy-szydelkowe

 

     Wstawione prace pochodzą sprzed lat.  Niewiele ich pozostało. Dzisiaj wstawię kilka z nich.

 

 "OBRUS HAFTOWANY NA SIATCE"

   Wykonanie tego obrusu było momentami nużące ze względu na siatkę. Robiłam ją szydełkiem ,tureckimi nićmi nabłyszczanymi.

 Nici świetne ,choć  obrus ma kilka lat to wygląda jak nowy. Wzór haftowałam muliną.

 

                       

 

                             

 

 "SERWETKA  OWALNA"

 

                                        

 

  Serweta z motywem  świątecznym - wykonałam ją chyba kilkanaście lat temu . Kiedyś robiłam każdą rzecz podwójnie. Wzór ten zaczerpnęłam z czasopisma "ANNA"- to najlepsze czasopismo jakie było na rynku.

 

                           
            

Aniołki - wykonałam je w tym roku jako dodatek do upominków.

 

        

     01/01/2017rok

Niech w Nowym Roku świat będzie dla Was pełen ciepła, radości i przyjaciół,

a w Waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

      31/12/2016

 Kochani dzień dzisiejszy jest dniem ostatnim 2016r    

nowy4                                

Koniec starego roku to czas podsumowań, jednak Ty nie skupiaj się na tym co minęło, a ciesz się

  tym, co może Ci przynieść Nowy Rok. Wejdź w niego radośnie, pełna nadziei i dobrych myśli.

 

31/12/2016                                 HAFT RICHELIEU 

- to rodzaj ażurowego haftu imitującego koronkę.biały z dzierganymi ażurowymi kompozycjami, wypełnionymi słupkami lub pajączkami, umieszczanymi jako łączenia w miejscu usuniętej tkaniny, najpierw otoczonej ściegiem dzierganym, a następnie wyciętej od spodu. Kilkanaście lat temu zafascynowana tym haftem wykonałam mnóstwo serwet ,serwetek . Każdą z nich wykonywałam podwójnie bo dla siebie i dla przyjaciółki, wiele też dla   innych osób..

Teraz dokonam wpisu jednej serwety richelieu, której wzór pochodzi z czasopisma "ANNA". Wspaniała gazeta, było w niej dosłownie wszystko wzory, porady, kursy krok po kroku itd. Szkoda ,że dzisiaj już nie ma takich wydań.

s71s82

 

Obraz8

Obraz9

Obraz6Obraz71

Obraz51Kartki komunijne to było dla mnie nowe wyzwanie. Komunia  to wyjątkowy dzień i kartki też powinny być "wyjątkowe, aby "zachwyciły oko". Starałam się, a czy osiągnęłam ten Obraz3cel? Mówiono, że tak......To dobrze. Kartkę tą zrobiłam dla mojego wnuczka Konrada.Mam nadzieje ,że będzie zaskoczony widząc swoje zdjęcie?

 Obraz4

 

      Wykonując  kartki można zdać się na własną intuicję, pozwolić podziałać wyobraźni. Co jest w niej najwspanialszego ,że nigdy nie wiemy jaki będzie efekt końcowy.Mamy pomysł, a jednak podczas robienia kartek na jakimś etapie pracy dodajemy  nowe elementy,wcześniejszy pomysł ulega zmianie. Wspaniała technika- można w niej pofantazjować, można wzorować się na innych , jakże wspaniałych pracach wystawionych na stronach poświęconych "robótkom ręcznym". Ucząc się różnych elementów ,zdobywamy większe doświadczenie , a co najważniejsze satysfakcję z samodzielnego ich wykonania.

Obiecałam sobie ,że  pomału będę dokonywała wpisów.Tak jak kiedyś wspominałam usunęłam sobie przypadkowo blog, a dzięki administratorowi odzyskałam . Założyłam też  drugi blog. Prowadzenie dwóch blogów o tej samej tematyce jest chyba bezsensowne,dlatego skupię się na jednym blogu.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zrobisz To Sam - blogi 
rękodzielnicze, DIY, porady zrób to sam